Райківщина

Свято-Успенський жіночий монастир села Райківщина
Українська Православна Церква, Київська Митрополія.

Свято-Успенський жіночий монастир села Райківщина

Історія
 
Коли було засноване село Райківщина точно не відомо, але в 1859 році тут проживало вже 536 осіб. У селі була церква, але коли її збудували і на честь кого освятили теж точно не відомо. За неперевіреною інформацією це була церква на честь Іоанна Предтечі.

У 2002 році у селі Райківщина було відкрито Свято-Успенську парафію Української Православної Церкви. Для богослужінь було надано у користування на 49 років приміщення дитячого садка, що не використовувалось. Настоятелем призначено ієромонаха Трохима (Крикуна), насельника Свято-Введенського монастиря міста Києва. Згодом було вирішено на базі парафії створити жіночий монастир.

Історія Свято-Успенського монастиря тільки розпочинається. 26 липня 2005 року Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив рішення благословити відкриття Свято-Успенського монастиря у селі Райківщина Яготинського району. Відтоді і почалось будівництво та облаштування обителі під керівництвом отця Трохима (Крикуна).

Улітку 2007 року в монастирі прийняла чернечий постриг послушниця Світлана Богодєєва (з іменем Наталія). Монахиня Наталія до постригу тривалий час була послушницею Свято-Покровського жіночого монастиря міста Києва.

18 жовтня 2007 Священний Синод Української Православної Церкви призначив настоятельницею Райківщинського Свято-Успенського жіночого монастиря монахиню Наталію (Богодєєву) з пізнішим возведенням у сан ігумені.

У грудні 2007 року, після завершення будівництва монастиря, ігумен Трохим (Крикун) був переведений на служіння до села Щасливе (Бориспільський район), де розпочав будівництво Свято-Миколаївського храму.

Настоятелем Свято-Успенського монастиря було призначено отця Василія.

29 травня 2008 році Блаженнійший Володимир (Сабодан), митрополит Київський і всієї України освятив архієрейським чином головний престол монастиря. Монахиня Наталія була возведена у сан ігумені. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужив єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко), представники київського духовенства, благочинний Яготинський і Згурівський протоієрей Василій Богодєєв, священики благочиння – настоятель Свято-Покровського храму міста Яготина протоієрей Віталій Іванкін, настоятель Свято-Стрітенського храму села Сулимівка протоієрей Сергій Кисельов, настоятель Свято-Покровського храму села Лемешівка та Свято-Пантелеймонівської каплиці міста Яготина протоієрей Георгій Бойко, настоятель Свято-Вознесенського храму села Жовтневе (Згурівський район) протоієрей Костянтин Муштін, другий священик Свято-Покровського храму міста Яготина ієрей Олександр Попов, нинішній настоятель Свято-Успенського храму Райківщинського монастиря отець Василій та інші.

Після освячення настоятелем храму було призначено ієрея Олександра Попова, який до цього був тимчасовим другим священиком Свято-Покровського храму міста Яготина. Отець Олександр є кандидатом богословських наук і, окрім служіння в Райківщині, викладає канонічне право у Київській духовній семінарії.
Хід будівництва

За рік була проведена значна робота. У серпні 2006 розпочато будівництво брами з дзвіницею.

У жовтні-листопаді встановлено головний купол храму.

У листопаді 2006 встановлено хрест на куполі храму. Це Антоніївський хрест з паростками виноградної лози, що символізує паростки християнської віри, які розповсюджуватиме обитель.

У січні 2007 року встановлено купол на дзвіниці, та завершено більшу частину зовнішніх робіт.

Влітку 2007 року будувались келії, велись внутрішні роботи та завершувались роботи над дзвіницею.

Вже за керівництва отця Василія до освячення у травні 2008 року було завершено зовнішні оздоблювальні роботи.

Престольні свята

28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці.

29 серпня – ікони Божої Матері “Милостива”.

Храми

Свято-Успенський храм

Священнослужителі

2002-2007 – Ігумен Трохим (Крикун)

2007-2008 – о. Василій

2008-нині – Ієрей Олександр Попов

Святині

Головною святинею монастиря є чудотворна ікона Божої Матері “Милостива”, що прославилась зціленням жіночого безпліддя та інших хвороб. Ця ікона є списком з кіпрської ікони “Тріодоітісса”.

Розклад богослужінь (може змінюватись)

Субота: 16.00
Неділя: 8.30

Відбуваються служби і в будні (необхідно уточнювати).

Адреса

Київська область, Яготинський район, село Райківщина, вул. Перемоги 20.
Тел. 36-9-96.